Alanud on Teeme Ära talgute kirjapanek

Sellel kevadel on toimumas juba kümnses Teeme Ära talgukevad. Kõik inimesed, vabaühendused, ettevõtted ja organisatsioonid saavad juba oma talguid üles märkida talguveebis aadressil www.teemeara.ee, et kutsuda eestimaalasi osalema maikuu esimesel laupäeval, 6. mail peetaval talgupäeval.

Talgupäev peetakse ikka sarnaselt eelmistele aastatele nii, et iga kogukond saab ise otsustada, millised tööd ühiselt ette võetakse.

Üheks üle-eestiliseks üleskutseks on tänavu lipuväljakute korrastamine ja lipumastide püstitamine, et seada Eestimaa lipuehtesse. Koostöös Lipuvabriku ja EV100 korraldustoimkonnaga kutsub talgupäeva meeskond kogukondi ise valmistama või paigaldama valmis lipumaste. Kogukondade innustamiseks jõuab talgute stardipaketiga igasse talgupaika üks EV100 sümboolikaga 2-meetrine mastivimpel, mis korrastatud lipuväljakutel ja valminud mastidel võib lehvida aastaringi.

Koostöös XII noorte laulu- ja tantsupeo meeskonnaga on kõik oodatud korrastama oma kodukandi väikesed ja suured laululavad, et väärtustada seeläbi meie laulu- ja tantsutraditsioone ning aidata ühtlasi ette valmistada Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamist igas paigas üle Eestimaa.

Sel kevadel soovib talgupäeva meeskond koostöös Päästeametiga suunata inimeste tähelepanu kliimamuutuse mõjudele ning valmisolekule võimalikeks loodusõnnetusteks. Päästeamet kutsub üles inimesi ja kogukondi kaardistama oma kodukohas võimalikke ohte, mis võivad kaasneda suuremate loodusõnnetustega. Talgute stardipaketti kuulub üks LED-taskulambiga raadio, mis on vändaga laetav – juhuks kui elekter pikemalt ära läheb. Ohtude kaardistamiseks on välja töötanud küsimustik koos soovitustega, mis aitab võimalikke riske paremini reastada ja vajalikke talgutöid planeerida.