Ettevõtliku kooli edulugude konkurss 2016

20.oktoobril selgus vabariikliku edulugude konkursi kuue kategooria lõplikud esikolmiku järjestused.

Lääne-Viru maakonna koolidest osales sel aastal kolm kooli kolmes erinevas kategoorias ning ära toodid nii esikoht kui ka teine ja kolmas koht.

Rakvere Gümnaasium võitis oma edulooga "Heategevuslik etendus" esikoha kategoorias "Heategu kogukonnale"

Haljala kool saavutas kategoorias "Põnevaim tund" teise koha oma edulooga "Vanast uus"

Kategoorias "Parim koostöö partneriga" sai Rakvere Põhikool kolmanda koha!

Rakvere Gümnaasiumi 5b klass tunnistati esikoha vääriliseks kategoorias "Heategu kogukonnale"

Haljala kool sai teise koha kategoorias "Põnevaim tund"

Rakvere Põhikool sai kategoorias "Parim koostöö partneriga" kolmanda koha.

 


Ettevõtliku kooli vabariiklikule edulugude konkursile 2016 kogunes sel kevadel 15 lugu Lääne-Viru koolidelt ja lasteaedadelt, edestades selle arvuga kõiki teisi konkursil osalenud maakondi.

Maakondlik žürii on oma otsuse teinud, ning 20.oktoobril Pärnus toimuvale Haridusfestivalile pääsesid oma edulugudega edasi kolm kooli:

Haljala kool „Vanast uus“

Rakvere Põhikool „Lumeteadus“

Rakvere Gümnaasium „Heategevuslik etendus“

 

Lasteaedade kategoorias on võimalik finaalis osaleda kõigil oma edulood esitanud lasteaedadel. Lääne-Viru maakonnas oli osalenud lasteaedu kolm:

Rakvere Triinu lasteaed „Vahvad ametid“

Rakvere Rohuaia lasteaed „Kevadlaat“

Rakvere Kungla lasteaed „Pipide kõrvitsakasvatus“

 


Kõiki edulugude konkursil osalenud 15 haridusasutust tunnustas Lääne-Viru Arenduskeskus 29.augustil traditsioonilisel Lääne-Viru Hariduspäeval. Edulugusid tunnustati PATEE-kava noorte ettevõtlikkuse programmi toel (loe rohkem siit). Maakondliku žürii väljavalitud edulood lähevad hindamisele vabariiklikule žüriile.

Vabariikliku žürii hindas kõik kolm Lääne-Viru üldhariduskooli edulugu nominendi tiitli vääriliseks ning 20.oktoobril võistlevad Haridusfestivalil Pärnus esikoha eest Haljala kool kategoorias "Põnevaim tund", Rakvere Põhikool kategoorias "Parim koostöö partneriga" ja Rakvere Gümnaasium kategoorias "Heategu kogukonnale".

Edulugude vabariiklikus žüriis osalesid Lääne-Viru maakonna poolt Merle Maimjärv-Mirka (Lääne-Viru Maavalitsus), Lehte Tuuling (TLÜ Rakvere Kolledž), Kerli Kängsepp (SA Rajaleidja). Maakondlik žürii ei saanud hinnata oma maakonna edulugusid.

Võitjad selguvad 20.oktoobril Pärnus.

 

Sõmeru kool, edulugu "Ettevõtlusõpe Sõmeru moodi"

Haljala kool, edulood "Vanast uus", "Suhkur"

Rohuaia lasteaed, edulugu "Kevadlaat"

Triinu lasteaed, edulugu "Vahvad ametid"

Fotod Meelis Meilbaum

Veel teavet edulugude konkursi kohta leiad Ettevõtliku kooli kodulehel. Küsimuste tekkimisel võtke ühendust SA LVAK noorte ettevõtlikkuse programmi juhiga (nep@arenduskeskus.ee, tel: 588 11639).

*Haridusprogrammi Ettevõtlik kool rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondist programmi “Ettevõtlikkuse ja ettevõtlusõppe süsteemne arendamine kõigil haridustasemetel”  raames.