Edulugude konkurss 2018

 

Edukuse ja toimetuleku suurim eelis peitub ettevõtlikkuses!
Ettevõtlikkus on eluhoiak, mida iseloomustavad loov ja uuenduslik mõtlemine, saavutusvajadus ja arukas juhtimine. Kõike seda aitavad välja arendada lasteaiad ja koolid.


Konkursiga “Õppimine on põnev!” tunnustavad haridusprogramm „Ettevõtlik kool“ ja Maakondlike Arenduskeskuste võrgustik koole ja lasteaedasid nende ettevõtlikkuse eest, mis tihtipeale jääb kõrvaltvaatajale märkamatuks. Edulugude konkurss toob esile ja tutvustab laiemale auditooriumile ettevõtlikku hoiakut väärtustavate õppeasutuste tegevusi. Konkursi edulugude tähtsamad kriteeriumid on seotus päriseluga, läbipõimitus õppekavaga ja noorte vastutuse osakaal tegevuse juures.

Juuni lõpuks laekus Lääne-Virumaa haridusasutustelt kokku 15 edulugu, mis lähevad esmalt hindamisele maakondlikule žüriile, mille järel pääsevad parimad lood edasi üle-Eestilisele žüriile hindamiseks. Finaali jõuavad parimad lood üle Eesti viies erinevas kategoorias:

  • Parim heategu kogukonnale
  • Parim koostöö partneriga
  • Põnevaim tund
  • Parim noorte/laste algatus
  • Ettevõtlik lasteaed

Võitjate järjestus selgub Haridusfestivalil 18.oktoobril 2018. Sel aastal toimub Haridusfestival Paide Muusika- ja Teatrimajas.

Maakondlikult tunnustab aga Lääne-Viru Arenduskeskus kõiki edulugude esitajaid Lääne-Viru Hariduspäeval 29.augustil, kus selguvad ka parimad edulood, mis jõuavad üle-Eestilisele žüriile hindamiseks.