Kirinord OÜ

Aadress: Arkna tee 1d, Rakvere

Projekt: Kudusmisettevõtte „Kirinord OÜ“ loomine.

Alustava ettevõtja starditoetus aprillis 2007.

2007 aastal sai Kirinord OÜ EAS-ilt starditoetuse kudumismasinate soetamiseks ja tootmishoonete renoveerimiseks.

Meie eesmärk oli luua kudumeid tootev ettevõte. Olime leidnud koostööpartnerid Norrast, kes pakkusid oma tootmise ületoomist Eestisse ja soovisid meiega koostööd teha. Norrast saime neli universaal-kudumismasinat ja ühtlasi lubasid Norra partnerid tagada töö nendel masinatel. Neljast suurest kudumismasinast ja mõningate viimistlusseadmete komplektist pidime ühe neljandiku kohe tasuma. Saime seda teha tänu EAS-i starditoetusele.

Leidsime Rakveres sobiva rendipinna. Ruumid olid vaja tootmiseks ringi seada. Tuli panna uued elektrikaablid, suruõhusüsteemid ja palju muud. See kõik võttis palju aega ja kulu. Väikese abi saime ka siin EAS-ilt. Norrast tulid masinad ja töö võis alata. Ja tänu meie suurele tahtele olime juba suutnud enda ümber koondada hulga teotahtelisi inimesi, nii saigi meie tootmine alguse.

Esimesed aastad ei olnud Kirinord OÜ-le lihtsad. Norra koostööpartnerite lubadus tagada töö neilt saadud masinatele osutus väga nõrgaks. Olime silmitsi situatsiooniga, kas leiame ise lahenduse või peame käed üles tõstma ja alla andma.

Ent inimesed, keda olime tööle võtnud, olid tugevad oskustöötajad ja toodang, mis valmis oli hea kvaliteediga. Tänaseks oleme leidnud mitmeid püsikliente, kes meilt pidevalt toodangut tellivad ning on tööga väga rahul. Kuigi otsesed kliendid on Eesti firmad, lähevad nende kaudu meie tehtud tooted Soome, Rootsi, Taani ja Norrasse. Väikeses osas jääb toodangut ka Eestisse.

Tänaseks oleme ise tootmispinna omanikud ja töömaht on kõvasti tõusnud. Sel aastal oleme juurde võtnud neli töötajat ja kogu meie töökas kollektiiv koosneb 21 inimesest. Oleme ületanud alguse raskused ja loodame edaspidisele stabiilsele edule.

Ja nagu ütleb vanasõna – kaader otsustab kõik. Töö tublide inimestega on ju rõõm. Ja kindlasti ei tohi esimestele raskustele alla anda.

Elo Kallas