Kogukonnapraktika kutsub liituma uusi vabaühendusi

Kohe-kohe algab kogukonnapraktika uus hooaeg, et juba viiendat aastat koolinoored kohalikesse vabaühendustesse päriselt asju ära tegema viia ja esimest kodanikuaktiivsuse kogemust anda. Ootame uusi ühendusi programmiga liituma, noortele praktikakohti pakkuma ja oma organisatsiooni uusi tuuli tooma. Lääne-Virumaal osalevad kogukonnapraktika programmis Rakvere Gümnaasium, Rakvere Reaalgümnaasium, Kadrina Keskkool ja Tapa Gümnaasium.

Kogukonnapraktika idee on lihtne: õpilased löövad mõne nädala jooksul umbes 15 tunni jagu kaasa enda valitud organisatsiooni tegevustes, täites mõnd endale jõukohast ja huvipakkuvat ning vabaühendusele vajalikku ülesannet. Nad näevad, kuidas sünnib ja toimib kodanikualgatus, saavad teada, milliseid ühiskonna probleeme vabaühendused lahendavad ning miks nad seda teevad. Vabaühenduses toetab neid praktikajuhendaja ning koolis ühiskonnaõpetuse õpetaja, kes aitavad praktilised ja teoreetilised teadmised ning kogemused üheks tervikuks siduda.

Vabaühendusele annab praktika hea võimaluse tutvustada noortele oma organisatsiooni ja selle tegemisi seestpoolt, saada noortelt ideid, kuidas ühendus võiks paremini ühe või teise eesmärgini jõuda ning noorte abiga midagi vahvat ja vastastikku kasulikku ära teha. Paljudes vabaühendustes on rõõmustatud selle üle, et praktikandid aitavad neil päriselt tööd teha ja muutusi saavutada. Näiteks on noored korraldanud sündmusi, pakkinud ja jaganud toiduabipakke, osalenud värbamisprotsessis, hoolitsenud laste ja loomade eest, kogunud annetusi, viinud läbi küsitlusi, otsinud sponsoreid, loonud andmebaase, jäädvustanud sündmusi videotes ja fotograafidena, puhastanud matkarada ja aidanud veel väga mitmel eri moel.

Juhendajad ja õpetajad kogunevad kogemusi jagama. Et kogukonnapraktika juhendajad ja õpetajad oskaksid noori tõhusalt juhendada ja neile kodanikuühiskonnast väärt kogemuse anda, koguneme 20. septembril jagama seniseid kogemusi, üksteiselt õppima ja kasulikke meetodeid katsetama. Ka uued liitujad on hooaja avamisele väga oodatud. Kohtumise täpsem info.

Kuidas programmiga liituda ja rohkem infot programmi kohta leiad kogukonnapraktika kodulehelt.

Küsimuste korral võta ühendust programmi koordinaatoriga:
Helen Talalaev, 5649 9330, helen@heakodanik.ee.