Koolinoorte äriideede konkursi Bright Minds publikupreemia tuli Lääne-Virumaale

Tamsalu Gümnaasiumi tüdrukute tiimi Lacos süsijäätise idee pälvis koolinoorte äriideede konkursil eripreemia! Palju õnne!


Reedel, 21. aprillil toimus TTÜ Mektorys koolinoorte äriideede konkursi Bright Minds finaalüritus, kus oma äriideid esitlesid 21 finalisti üle Eesti. Bright Mindsi konkurss toimus TTÜ Mektory ja Swedbanki koostöös juba teist aastat ning finaalüritusele eelnes neljast moodulist koosnev koolitusprogramm.

Lääne-Viru maakonnast jõudis finaali Tamsalu Gümnaasiumi tiim Lacos, kuhu kuulusid 10.klassi õpilased Anella, Karolin, Marta ja Lisanne. Lacose äriideeks oli laktoosivaba ja taimsel baasil valmistatud süsijäätis. Just jäätises kasutatav aktiivsüsi annab maiusele põneva ja ainukordse väljanägemise ning on Baltikumis esimene omataoline.  Kuigi prototüübi olemasolu polnud äriideede konkursil oluline, siis oli Lääne-Virumaa võistkonna ettevalmistus põhjalik. Tüdrukutel oli kaasas vastvalminud proovipartii ainulaadset musta värvi süsijäätist, mida sai maitsta nii auväärne žürii kui ka finaalürituse publik. Süsijäätis sulatas publiku südame ning Tamsalu tüdrukud sõitsid Tallinnast koju koolinoorte äriideede konkursi publikupreemiaga.

Tüdrukute edasiseks sooviks on hakata oma jäätist suuremas mahus tootma ja turundama laatadel,kohvikutest ja ökopoodides. Esialgsed kokkulepped on sõlmitud juba ka ühe kohvikuga Tallinna lennujaamas, mis on valmis jäätisele proovimüüki tegema. Lacos soovib oma Baltimaades ainulaadse süsijäätise müümiseks ja reaalse ettevõtlusmaailmaga tuttavaks saamise eesmärgil luua järgmisel aastal õpilasfirma.

2016. aasta novembris alanud Bright Minds konkursiperioodi jooksul viidi läbi neljast koolitusmoodulist koosnev koolitusprogramm viies maakonnas: Hiiu-, Pärnu-, Jõgeva-, Lääne-Viru- ja Ida-Virumaal, kus osalesid noored ka teistest maakondadest. Kokku osales programmis ligi 400 koolinoort, keda toetasid õpetajad ja mentorid. 19. märtsiks laekus konkursile 52 äriideed, millest eelžürii otsusega said finaali 21 parimat. Lääne-Virumaalt esitasid oma ideed veel 3 meeskonda, kes aga kahjuks finaali ei jõudnud.

Konkursil saavutas I koha magnetiga riidepuude idee võistkonnalt Bracket. II koha omanikuks kuulutati spordiäppi esitlenud võistkoknd ConnectItFit ja kolmanda koha vääriliseks tunnistati nutika termose ideed arendanud noorte meeskond HeatUp. Tootearenduspreemia sai Signaalpoi ja noorimate osalejate eripreemia võitis tiim Lindistav kaelakee.

Uudislugu Virumaa Teatajast Lacose võidu kohta võib lugeda siit

 

Tamsalu gümnaasiumi võistkond Lacos