Õpilasfirmade juhendajate ja õpilaste tugimine ja maakondliku võrgustiku väljaarendamine

Õpilasfirmade liikmete tegevuse ja nende juhendajate töö toetamiseks korraldatakse tegutsevatele õpilasfirmadele asjakohaseid koolitusi ja seminare - nt müük, turundus, raamatupidamine jne. Lisaks korraldatakse detsembris maakonnas õpilasfirmade laat, mis pakub noortele ettevõtjatele võimaluse saada vajalikke müügikogemusi enne suurt üle-eestilist õpilasfirmade laata veebruaris Tallinnas. Samuti aitab laat tõsta avalikkuse tähelepanu selle ettevõtlusõppe metoodika vastu. Eesmärk on välja töötada toimuv ja jätkusuutlik õpilasfirmade tugisüsteem maakonnas, et kasvatada ettevõtlusalast teadlikkust ja innustada uusi noori  asutama õpilasfirmasid.

25. jaanuaril toimus raamatupidamisalane praktiline seminar, millest lisaks tegutsevatele õpilasfirmade liikmetele võtsid osa ka järgmise aasta potentsiaalsed õpilasfirmade asutajad. Üheskoos käidi läbi raamatupidamisalane näidisülesanne ja seminaripäeva lõpuks mängiti läbi ka õpilasfirma sulgemine ja likvideerimine. 

Foto: 25.jaanuar - raamatupidamisalane praktiline seminar Aqva hotelli seminariruumis.

 

10.veebruaril 2018 toimus Tallinnas suur üle-Eestiline õpilasfirmade laat, kus osales 260 õpilas- ja minifirmat nii Eestist kui piiri tagant. Teiste hulgas osalesid laadal ka Lääne-Virumaa õpilasfirmad. Laadal toimunud innovatsioonivõistlusel leidis kolme parima seas äramärkimist Tamsalu Gümnaasiumi söejäätist valmistav ÕF Lacos. Palju õnne!

Õpilasfirmade laada kohta on võimalik rohkem lugeda siit ja pilte vaadata siit ja siit.

 

20.aprillil olid 2017/18 õppeaastal maakonnas toimetanud õpilasfirmade liikmed ja uued, järgmise õppeaasta potentsiaalseid ÕF-liikmed oodatud ühisele suurele õppepäevale "Mina? Ettevõtja?" Rakvere Targa Maja suures saalis. Päeva eesmärgiks oli motiveerida ja inspireerida noori ettevõtlusõppega alustama. Üheskoos avastati läbi praktiliste tegevuste, kuidas ettevõtlikku eluhoiakut kujundada, mida maailm vajab ja kuidas end tulevikuks paremini ette valmistada, kuidas mõelda suurelt ja olla ise muutus. Oma "lugu rääkisid  õpilasfirmade liikmed Tapalt, Rakverest, Tamsalust, Kadrinast ja Väike-Maarjast, jagades oma kogemusi ja  õppetunde oma mööduva õpilasfirma aastast. Koolituspäeva viis läbi MTÜ Ettevõtlusküla.

Pilte koolitusest saab näha SIITMaakonnaleht Virumaa Teataja kajastas toimunut SIINNädalaleht Kuulutaja avaldas sündmuse järgselt artikli SIIN

 

10.mail kogunesid Rakvere Rohuaia lasteaeda Ideede arendamise õpituppa aga omakorda need 20.aprillil koolituspäeval osalenutest, kellel kindlad sihid ja plaanid järgmisel aastal õpilasfirma teekond ette võtta. Koos koolitaja Harald Lepiskiga arendasid Kadrina Keskkooli, Rakvere Gümnaasiumi ja Rakvere Reaalgümnaasiumi noored ettevõtjad oma järgmise aasta ideed ning koolituspäeva lõpuks pitchiti oma toodete või teenuste ideid ka mentoritele/ettevõtjatele.

Sügisel on oodata maakonnas õpilafirmade tuntavat kasvu ja põnevaid uusi õpilasfirmade tooteid.

Rohkem pilte 10.mai õpitoa üritusest võib näha SIIT.

 

2018/19. õppeaastal loodavatele õpilasfirmade liikmetele on plaanis alustada koolitusprogrammiaga oktoobrikuust. 

30.oktoobril toimub maakonna õpilasfirmadele turunduskoolitus, mida viib läbi Pamela Maran.

20.novembril on kõik huvilised oodatud müügikoolitusele, mida viib läbi Marek Mekk.