Segers Eesti OÜ

Aadress: Lai 12, Tapa 45109 http://www.segers.ee

Tapa linnas asutati 1996 aastal õmblusettevõte Segers Eesti. Asutajaks oli Roger Larsson, kes äsja iseseisvunud naaberriigis nägi potentsiaali tulevikuks.

Roger Larsson ei tulnud Tapale suure rahakotiga suuri tegusid tegema, vaid aeglaselt ja sihikindlalt Segers’i juuri sügavamale ajama. Rootsis tuntakse Segers’it juba peaaegu 70 aastat ning juured on seal tugevad. Need ulatuvad üle mere Eestisse ja Eestist Ukrainasse. Rootsis töötab 20, Eestis 65 ja Ukrainas 160 inimest, kokku 245 töötajat.

Segers toodab ja müüb oma kaubamärgi all kergeid tööriideid. Segersi H&R tooteid kantakse A la carte restoranides, pubides, kohvikutes, koolisööklates, catering teeninduses jne. Hooldussarja tooteid kantakse haiglates, SPA teeninduses ja hooldusasutustes.

Segers on saanud palju tunnustust oma sotsiaalse käitumise eest. Selle aasta mais omistati Martin & Servera poolt Segers’ile rahaline auhind sotsiaalse vastutustundlikkuse eest. Määravaks sai siin Rootsi, Eesti ja Ukraina töökeskkonna tase. Kõigis kolmes ettevõttes on kasutusel samad kriteeriumid töökeskkonnale, võrdõiguslikkusele, töö- ja puhkeajale. Ettevõtete tegevus ei ole keskkonnakahjulik, jäätmeid sorteeritakse ning saadetakse taaskasutusse. Materjalid ostetakse tarnijatelt, kes on sertifitseeritud ÖkoTex100 sertifikaadiga. See näitab, et toodet ei ole töödeldud kahjulike kemikaalidega. Auhinna raha kulutatakse Ukraina Muusikakoolis laste hüvanguks.

Lääne-Virumaal ei ole Segers väga tuntud, ettevõtte turg asub suuremas osas Rootsis ning seal on klientidele väga oluline ettevõtte maine. Seetõttu on hea meel tõdeda, et ka Eestis on hakatud väiksematele ettevõtetele propageerima ökoloogilise jalajälje vähendamist. Meie maakonnas on seda teinud Lääne-Virumaa Arenduskeskus EcoTips koolitusega. Segers taotleb ÖkoTex1000 Standard sertifikaati, mis sisaldab ka EcoTips põhimõtteid. Me loodame kõigest südamest, et loodus meie ümber mitte ainult ei jää sama puhtaks vaid muutub puhtamaks kui kunagi varem.

Heli Eigi