Sushi Tiger OÜ

Aadress: Tallinna 12, Rakvere http://sushitiger.ee
Projekt: Sushi restorani avamine. Alustava ettevõtja starditoetus 2012

Edulugu!
Sushi Tigeri lugu sai alguse 2012 kevadel. Nagu kõik head ideed tulevad “paugust“ ja “ei tea kust”!?
Tegelikult on mulle sushi valmistamine ja sushi söömine olnud ammuseks kireks. Teadmisi, ajalugu ja muud infot olen ammutanud erinevatest raamatutest, internetist ja läbinud ka koolitusi.
Idee seisneski selles, et saaksin oma kirge toidu vastu näidata ka Rakvere inimestele.
Kuna Rakveres puudus Sushirestoran, oligi selleks parim aeg ja võimalus. Eesmärgiks ei olnud rajada lihtsalt tavalist toitlustuskohta. Välistasime täielikult vanade auradega kohvikud ja toitlustuskohad. Olles veidi ebausklik ning kursis inimeste nõudlikkusega, rajasime Sushi Tigeri täiesti uue koha peale ja täiesti nullist. Kulutused uue restorani rajamiseks on päris suured. Suuremad, kui alguses arvasime. Tulenevalt sellest otsustasime kasutada EASi abi. Toetuse saamiseks oli pikk tee, aeganõudev ja väga närvesööv. Kogu seda tööd läbi tehes mõistsime, et tegelikult toetuseks saadud summa, 7000 eurot ei olnudki nii oluline, kui selle aja jooksul ammutatud info ja kogemused. Väga olulised olid nõuanded ja soovitused EAS töötajate poolt, ning kokkuvõtteks see meeletu eneseanalüüs. Neid numbreid kokku lugedes, pidev enesetõestamine ja kõik muu, tõi tihti mõtteid pooleli jätmisest. Õnneks oli iga päev lähemal eesmärgile ja peatumine oleks olnud mõeldamatu. Praeguseks võin julgelt öelda, et esialgu mõttetuna tunduv ja eelkõige EAS projektiga seonduvad nõudmised ettevõtjatele, on hoopis väga vajalik ja esmane viis välja selgitamaks just need õiged ja püsima jääjad. Edaspidine on muidugi vaid enda teha.
Meie “edaspidisest” rääkides võin öelda, et minu eesmärk on täidetud. Selle tõestuseks oleme algatanud veel uusi ja huvitavad projekte . Kõige kriitilisem aeg, esimene aasta on seljataga, aga et edasi toimida peab pingutused veel suuremad olema.
Kogu selle projekti juures ei saa ma ka kunagi unustada inimesi, tänu kellele oleme kõik selle saavutanud. Esmatähtsad on loomulikult pereliikmed. Nende toetuse ja abikäteta oleks palju olemata olnud.
Oluliseks eesmärgiks on kvaliteetse toidu juurde pakkuda ka head teenindust. Suurt koostööd tehes oma kolleegidega oleme saavutanud püsiva kvaliteedi. Omavaheline hea suhtlemine ja üksteise austamine on edasiviiv jõud. Kõik meie kollektiivis saavad aru oma panuse vajalikkusest ning annavad endast parima.
Äri juhtides peab tegema ohvreid, sageli kõige valusama koha peal. Aga tagasi mõeldes sellele ajale, uutele kogemustele, meeldivatele koostööpartneritele, headele klientidele ning eelkõige majanduslikult toimetulemisele on ju see kõik seda väärt!

Alati parimate soovidega,

Aire Kronberg