Suure asja väike algus

Agrimet OÜ juhatuse liige Mihkel Kangur

Agrimet loodi 2013. aasta märtis. Meie peamiseks tegevusalaks on põllumajandus- ja ehitusmasinatele metallist lisaseadmete tootmine ja remont. Alistasime põllumajandustehnika remondiga. Nüüdseks on meil välja töötatud päris oma tooted. Teeme ka vastavalt kliendi vajadustele nii-öelda ideest tooteni tellimusi. Meie poolt on siis kõik – konstrueerimisest kuni keevitamise ja viimistluseni välja.

Praeguseks, 1,5 aastaga, on Agrimetil välja kujunenud kindel kliendibaas,  mille hulka kuuluvad sellised suured ettevõtted nagu Kinnisvaraehitus OÜ ja Põltsamaa Felix.

Iga algus on raske ja ega 1,5 aasta vanust ettevõtet ei saa ju veel vanaks ja kogenud ettevõtjaks pidada. Iga päev õpin midagi uut. Kõik ei lähe alati nii nagu plaanite, selles võib täitsa kindel olla. Mõte päris enda ettevõte luua jooksis mul peas mitu aastat enne kui see päriselt tehtud sai. Ei olnud ju mul mingisugust ettevõtluskogemust. Algul ikka natuke pelgasin seda asutamist ja kaasnevaid kohustusi. Ei maksa liialt karta neid asju. Kui hoida silmad kõrvad lahti, saavad kindlasti kõik sellega hakkama.

Nüüdseks on selge, kui sul enda asjadesse on räme usk ja sa tahad neid ellu viia, siis reeglina nad õnnestuvad. Kui näed, et su tootel või teenusel on turgu, siis hakka aga pihta! Kui saad sellest esimesest barjäärist üle, läheb asi lihtsamaks.

 

Kui oled ettevõtja –ehitad ju enda elu!