Tamsalu vald

www.tamsalu.ee

Pindala: 214,6 km²
Elanikke 3992 (seisuga 01.01.2014)
Keskus: Tamsalu

Tamsalu vald paikneb kas täielikult või osaliselt endiste Porkuni, Assamalla, Vao, Vajangu, Võhmuta, Einmanni, Nõmmküla valdade aladel.

Tamsalu valla suurimaks keskuseks on Tamsalu linn. Seal asuvad kaubandus-, kultuuri-, haridus-, teenindus- ja sotsiaalobjektid. Tamsalu linna, kui keskuse kõrval asuvad tugevad tõmbekeskused - Rakvere linn, Tapa linn ja Väike-Maarja.

Kõige kaugemal keskusest (Tamsalu linnast) asuvad Koplitaguse küla Rakvere valla piiril ning Türje küla Järvamaa piiril. Vajangu, Kuie, Kursi, Võhmuta ja Järsi külad on varem kuulunud Järvamaale, seetõttu on selle piirkonna elanikele teatavaks tõmbekeskuseks Järva-Jaani. Kullenga ja Assamalla küla elanike jaoks on teatavaks tõmbekeskuseks Väike-Maarja. Niinimetatud Vajangu piirkonda jääb 8 küla, millest suurim on Vajangu, kus asub valla lasteaed ja põhikool ning kauplused. Põdrangu piirkonda jääb 22 küla ja Sääse alevik.

Tamsalu Vallavalitsus
Tehnika 1A
Tamsalu, 46107
Lääne-Virumaa

Tel: 322 8431

E-post: tamsalu at tamsalu dot ee This e-mail address is being protected from spambots, you need JavaScript enabled to view it