Tasuta teabepäev „E-arvetele üleminek“

Rahandusministeerium kutsub osalema „Eesti e-arvetele ülemineku 2016“ teabepäeval, mis toimub Lääne-Virumaal 27. aprillil 2016, algusega kell 10.00 Lääne-Viru Maavalituse suures saalis (II korrus) Kreutzwaldi 5, Rakvere.

Teabepäeva eesmärk on selgitada Eesti e-arvetele ülemineku motiive ning jagada praktilisi näiteid e-arvete koostamiseks ja saatmiseks kasutatavatest süsteemidest. E-arvetega arveldamise kohustus era- ja avaliku sektori vahel sätestatakse raamatupidamise seaduses. Seadusemuudatuse eelnõu menetlemise korral Rahandusministeeriumi planeeritud ajagraafikus peaks ettevõtete kohustus saata avaliku sektori asutustele üksnes e-arveid jõustuma alates 01.01.2017.

E-arve saatmise kohustus hakkab kehtima kõigile raamatupidamiskohustuslastele järgmise aasta algusest, kui arvet esitatakse avaliku sektori asutustele. Raamatupidamiskohustuslased on kõik juriidilised isikud ning FIE-d, seega ettevõtjad, mittetulundusühingud ja korteriühistud, kes on kohustatud saatma avaliku sektori asutustele üksnes e-arveid.

E-arve on XML vormingus dokument, mis on lisaks tavapärasele arvele ka masinloetav ja see liigub elektroonilises keskkonnas ühest süsteemist teise.

Teabepäev on tasuta ning toimub 27. aprillil 2016, algusega kell 10.00 Lääne-Viru Maavalituse suures saalis (II korrud) Kreutzwaldi 5, Rakvere.

Teabepäevale on oodatud Lääne-Virumaa ettevõtete (eelkõige mikro-, väike- ja keskmise suurusega ettevõtted), mittetulundusühingute ja korteriühistute juhid ning raamatupidajad, kes saadavad müügiarveid maakonna avaliku sektori asutustele.

Ühe organisatsiooni kohta võib registreerida kuni 2 osavõtjat. Juhul, kui teabepäeval osalemise vastu on ettevõtjatel suur, kuid reserveeritud saal kõiki huvilisi ei mahuta, võib ürituse korraldaja seada ühe ettevõtte osalejate piirmääraks 1 (ühe isiku).

Palun registreeri ennast teabepäevale osalemiseks SIIN.

Teabepäeva päevakava SIIN

PS: Selleks, et teabepäeval esinejad saaksid paremini fokuseerida sellistele tutvustatavatele e-arvete IT lahenduste, mis sobivad Teile kõige paremini, soovib Rahandusministeerium teada, millist majandustarkvara (raamatupidamise tarkvara) kasutatakse Teie ettevõttes müügiarvete koostamiseks ning milline ettevõte seda tarkvara Teile pakub.

Täpsem info
Marge Lepp
Rahandusministeeriumi projektijuht
Telefon 611 3318
Marge.Lepp@fin.ee